Pro 12

Archiv lesa – Lašské muzeum Kopřivnice

Adam Kašpar připravil samostatnou výstavu pro Lašské muzeum Kopřivnice – Archiv lesa. Výstava je k vidění do 28. 1. 2018.

 

  • Adam Kašpar, Archiv lesa – Lašské muzeum Kopřivnice
  • 8. 12. 2017 – 28. 1. 2018

 

 

„Z podzimních fotografických vod se v prosinci přesuneme do končin malířských. A ne ledajakých. Své práce u nás bude vystavovat jeden z našich nejtalentovanějších mladých krajinářů Adam Kašpar. Jeho výstavu jsme nazvali Archiv lesa.

Adamovu práci můžeme bez obav zařadit k realistické škole. Fascinuje jej svět „takový jaký je“ a této konstantě se snaží přibližovat vše, co v oblasti výtvarného umění dělá. Na jeho obrazech se projdete lesy (nejčastěji v jejich divoké podobě) i zasněženými horskými pláněmi, prozkoumáte tajemství přírodních procesů nebo se ponoříte do geologické minulosti naší planety.

Adam Kašpar však není nikterak banálním realistou, který by jen bez rozmyslu kopíroval viděné. Nad svými obrazy přemýšlí a klade si jejich prostřednictvím mnoho znepokojivých otázek pátrajících po možnostech a limitech realistického malířství. Ostatně stejné otázky, které si klade Adam, si budete moci položit i Vy, pokud si najdete čas a dorazíte na výstavu jeho obrazů.

Zahájíme ji společně s ním v pátek 8. prosince 2017 v 17:00 hodin v Lašském muzeu v Kopřivnici. Součástí vernisáže bude i malá komentovaná prohlídka.

Výstava potrvá až do 28. ledna 2018.“

 

 

About the Author:


Sorry, the comment form is closed at this time.